O egzaminach.

Sesja! Pierwszy egzamin z głowy, zostały trzy, no i kurs językowy. Pierwszy egzamin był z European and Comparative Discrimination Law, open-book exam w sali komputerowej przy Prinsstrat 10. Ciekawe doświadczenie: pierwsza część składała się z 20 pytań jednokrotnego wyboru, drugą było napisanie dwóch esejów. Przykładowe pytania i tematy na esej były podane wcześniej, więc egzamin był bardzo prosty. Z drugiej strony, gdyby nie fakt, że był to open-book to byłoby ciężko bo niektóre pytania były całkiem podchwytliwe i bardzo trudne. Mimo to sądzę, że poszło mi bardzo dobrze.

Z drugą częścią było weselej, bo eseje musieliśmy pisać na ichnich klawiaturach (tj. azerty – porąbane kompletnie, takich używa się we Francji i Belgii). Q zamienione miejscami z A, W z Z, M ze średnikiem, średnik z przecinkiem, żeby zrobić kropkę trzeba wcisnąć shift, o cyfrach i znakach specjalnych już nie mówię. Cuda, panie. Ze mną nie było tak źle bo już z tutejszymi klawiaturami miałem do czynienia, ale niektórzy mieli widoczne problemy. Widać było, kto z kim zacz, bo Francuzi i Walończycy śmigali z esejem aż im się palce rozmazywały w ruchu (czyli pisali normalnie) a obok nich mocno zdziwiony Czech, stukający znak na sekundę…na szczęście limit czasu był wysoki. Z opracowaniem materiałów napisanie tych dwóch nieszczęsnych stron, sprawdzenie ich itp. zajęło koło 45 minut, a mieliśmy godzinę.

A w poniedziałek: European Private Law. 35 lat dorobku naukowego, cztery ogromne naukowe projekty międzynarodowe, trzy drafty, 900 stron materiałów…ahoj, przygodo.

O! Ale na pocieszenie, jutro oglądamy film u Goerga, My, znaczy grupa z niderlandzkiego. Film ichni. Oczywiście, z ichnimi napisami. Nic nie zrozumiemy, ale będzie wesoło 😉

Reklamy
This entry was posted in Erasmus.

2 comments on “O egzaminach.

  1. J. pisze:

    Kubik, trzymam kciuki! Odezwij się, gdy zawitasz w moje okolice.
    (przejrzałam tylko szybko Twoje zapiski i uśmiałam się, ze zdjęć też 😉

  2. Maciej pisze:

    Powodzenia i tak dalej Kubusiu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s